Karolina/ 5 czerwca, 2024/ Bez kategorii

Śniadanie w resorcie może być przyjemnym doświadczeniem, ale czasem popełniamy błędy, które mogą zepsuć nam poranek. Oto pięć rzeczy, których warto unikać:

1. Opóźnienie: W hotelach czas śniadania jest ograniczony, dlatego warto być punktualnym. Opóźnienie nie tylko zakłóca harmonogram innych gości, ale także ogranicza nasz czas na delektowanie się posiłkiem.

2. Marnowanie jedzenia: Warto dbać o środowisko i nie marnować jedzenia. Nakładanie na talerz więcej, niż jesteśmy w stanie zjeść, lub zabieranie jedzenia na wynos bez zamiaru jego spożycia, to zachowanie niewłaściwe.

3. Niechlujność: Nie dbanie o porządek przy stole czy pozostawianie brudnych naczyń może sprawić kłopoty innym gościom i utrudnić pracę personelu. Ważne jest więc pozostawienie miejsca w takim stanie, w jakim je znaleźliśmy.

4. Zaniedbanie higieny: Mycie rąk przed sięgnięciem po jedzenie to podstawowa zasada higieny. Zaniedbanie tego może prowadzić do przenoszenia bakterii i ryzyka zatrucia pokarmowego.

5. Nadmierna konsumpcja alkoholu: Choć drinki mogą być dostępne na barze All inclusive, nadmierne spożycie alkoholu na śniadanie nie tylko jest niezdrowe, ale też nieodpowiednie w przypadku wielu osób, zwłaszcza w miejscach biznesowych.

Unikanie tych błędów pozwoli cieszyć się bardziej udanym śniadaniem w hotelu nad morzem i uczyni nasze doświadczenie bardziej komfortowym dla innych gości i personelu.

Share this Post