Marta/ 6 marca, 2020/ Bez kategorii

      Wakacje nad morzem większości z nas kojarzy się z ciepłem, słońcem i kąpielami – jednak w chłodne dni też ma dla nas wiele do zaoferowania.       Wczasy nad morzem zimą to doskonała okazja aby dostarczyć naszemu organizmowi porządną dawkę jodu – bo to właśnie w chłodne i wietrzne dni nad morzem jest go najwięcej. Będąc jednak z dziećmi na plaży w taki dzień musimy mieć pomysły aby nasze pociechy zająć.

          Jednym z nich jest puszczanie latawca. Dzieciaki to uwielbiają. Potrafią spędzić kilka godzin biegając i próbując wzbić go w powietrze, a później utrzymać. Świetne zajęcie dla całej rodziny.

          Kolejną propozycją jest plażowe limbo, aby w nie zagrać na plażowy wypad należy zabrać ze sobą linę. Zabawa polega na przechodzeniu pod nią z plecami skierowanymi do ziemi, nie podpierając się rękoma. Jeśli wszystkim uczestnikom gry uda się przejść pod linką nie dotykając jej, pora by ją obniżyć. Limbo jest doskonałym treningiem równowagi, a ewentualne upadki na piach będą bezbolesne i bezpieczne.

          Fajną zabawą będzie popularna gra w klasy – tym razem na piasku. Patykiem rysujemy siatkę, wyznacznikiem jest kamyczek i frajda gotowa. Następną propozycją na plażową zabawę w chłodny dzień są kamienne wieże. Zadanie wbrew pozorom łatwe lecz niekoniecznie. Pozbierajmy kamienie i zróbmy zawody w tworzeniu najwyższej budowli.

          Plaża to idealne miejsce aby pobiegać i poskakać a to na pewno rozgrzeje nas w chłodny dzień, więc gra we frisbee super się sprawdzi. Plastikowy krążek wystarczy płasko podać do drugiego gracza – zero innych zasad, za to dużo uśmiechu, ruchu i endorfin.

          Jak widać, nawet w niekoniecznie ciepły dzień plaża jest doskonałym miejscem na wspólne spędzenie czasu, zabawę i zabicie nudy.

Share this Post