Weronika/ 26 marca, 2021/ Bez kategorii

Nasze włosy każdego dnia przeżywają moc wrażeń – wiatry, czesanie, wiązanie, prostowanie, Aquapark, Sauna w Strefa Wellness. Często czujemy się niepewnie, przez swoje włosy. Ratujemy się w domu tabletkami, odżywkami z chemią, a pójście do fryzjera wiąże się zazwyczaj z rozjaśnieniem oraz paleniem przez prostowanie lub lokowanie. Nie możemy sobie wyjaśnić dlaczego mamy takie włosy. Wiąże się to ze zdobyciem puli genów naszych przodków, wśród których wygrywa włosy. Nie mamy wpływu na to, co otrzymujemy i to nie my wybieramy kolor i strukturę włosów. Mówiąc stereotypowo, jeśli jesteśmy eteryczną blondynką w kucyk, marzymy o burzy kasztanowych kręconych włosów, a jeśli mamy proste włosy, chcemy kręconych włosów. Jeśli natura dała nam poczucie loków, śnimy o prostych i gładkich włosach i tak dalej. Kolor? Podobnie jak bohaterka Lucy Maud Montgomery Ania Shirley, przeprowadziliśmy mniej lub bardziej udane eksperymenty ze wsparciem naturalnych kolorów.

Niestety, niektóre z najskuteczniejszych metod dla naszych przyjaciół nie zawsze dają niesamowite rezultaty na naszych lokach. Ale jest kilka magicznych i wyjątkowych rzeczy. Coś, czego każdy może spróbować. To, co nie niszczy i nie pali naszych włosów, zostało zniszczone przez nieprawidłowe działanie. Rzecz naturalna, tania i łatwo dostępna. Mowa o oleju kokosowym. Szukając jednak tego idealnego dla nas preparatu, na sklepowych półkach, możemy wybierać jedynie produkty nierafinowane. Natomiast gdy taki preparat poszukamy w profesjonalnych miejscach takich jak hotel spa nad morzem jego zawartość składników odżywczych jest znacznie bogatsza niż tańsza, wykwintna zawartość składników odżywczych.

Co kryje się za tą pokorną szczegółowością cudownej mocy? Przede wszystkim są to witaminy B, A, E, C, minerały takie jak potas, magnez, żelazo, wapń, cynk i fosfor oraz dużo nasyconych kwasów tłuszczowych. Ten pożywny koktajl -używany w pielęgnacji naszego ciała w produktach ze Spa nad Bałtykiem – zdziała cuda. Jest kosmetykiem naturalnym i nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych. A na nasze włosy nieustannie wpływa szkodliwe działanie promieni ultrafioletowych, wiatru, mrozu, zanieczyszczonego powietrza, farbowania, suszenia i prostowania, a także negatywny wpływ preparatu do stylizacji. Nie traktuje się ich lekko, przez co stają się kruche, wysuszone, osłabione i zaczynają się kręcić. Musimy je wspierać, regularnie nakładając na nie olej kokosowy.

Tutaj najskuteczniejszą metodą jest oczywiście olejowanie włosów. Biała półpłynna substancja łatwo się rozprowadza i wydziela przyjemny zapach. Olejek kokosowy przed nałożeniem należy delikatnie podgrzać, co znacznie sprzyja jego wchłanianiu, a nałożony na wilgotne włosy łatwo się zmywa. Po nałożeniu owinąć głowę przez co najmniej godzinę, najlepiej na noc. Olejek spłucz ciepłą wodą, a następnie umyj włosy jak zwykle. Na spektakularny efekt trzeba będzie chwilę poczekać, ale już po pierwszym użyciu zauważysz pierwszą zmianę. Nasze włosy staną się jaśniejsze i gładsze. Jeśli jednak nie mamy czasu na olejowanie samemu w domu wybierz się sama, z mężem lub przyjaciółką na weekend nad morzem SPA.

Olej kokosowy może uszczelniać włosy i skórę, wygładzając w ten sposób ich strukturę. Jego regenerujące i odżywcze działanie przywróci zdrowie, nawilży i zadba o włosy. Zaletą tej operacji jest to, że otrzymają naturalną ochronę przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych – tym bardziej w lato w trakcie wakacje nad morzem -wysokich temperatur, mrozu i wiatru.

W teorii jest ich zbyt wiele, więc idź na te pędy, a potem idź do sklepu, aby przygotować idealny preparat, który może uratować włosy. Pamiętaj, to tylko niewielka część możliwości, jakie daje nam olej kokosowy. Aby go zastosować, czekają na Ciebie trwałe i cierpliwe nagrody piękne, lśniące, zasłużone i wymarzone.

Share this Post