Weronika/ 26 listopada, 2021/ Bez kategorii

Karta? Gotówka? Przelew?

Często zadajemy sobie pytanie gdzie? jak? gdy? Zarezerwować czy zapłacić za hotel? Klienci chcą wiedzieć, czy chcą dokonać rezerwacji przez stronę hotelu nad morzem, biuro podróży czy portal rezerwacyjny? Na polskim rynku jest wiele ofert. Większość hoteli akceptuje trzy metody płatności: gotówka, przelew bankowy lub płatność kartą kredytową. Dokonując rezerwacji za pośrednictwem biur podróży i portali rezerwacyjnych musimy liczyć się z tym, że agent doliczy prowizję do opłaty za nocleg. Generalnie wszystkie hotele nad polskim morzem zachęcają do bezpośredniego kontaktu z konsultantami i dokonywania rezerwacji przez telefon. Obecnie większość hoteli wymaga co najmniej 30% wartości zakwaterowania jako kaucji, którą należy wpłacić w ciągu 7 dni od daty rezerwacji. O ile nie jest to bardzo blisko daty zameldowania gościa, hotel może wymagać natychmiastowego przelewu lub płatności kartą kredytową. W trosce o bezpieczeństwo wybranego przez nas pokoju

Co oznacza słowo ZADATEK? Jest to płatność bezzwrotna i umowa, a w przypadku naruszenia umowy każda ze stron może zagwarantować własne interesy. Przedpłata zostanie zwrócona klientowi w takiej samej wysokości jak wpłata. Nie może zagwarantować ostatecznego zakończenia transakcji, ponieważ każda ze stron może w każdej chwili odstąpić od umowy bez żadnych konsekwencji finansowych. Zarezerwowany przez nas hotel resort spa powinien poinformować nas o warunkach uczestnictwa i dalszych środkach, które należy podjąć po wpłaceniu zadatku. Podobnie jak w większości hoteli z basenem nad morzem, pozostała kwota za nocleg jest zwykle opłacana na miejscu, ale niektóre hotele mogą również płacić pozostałą kwotę w ratach lub w całości. Zależy od daty przyjazdu do hotelu.

W tym przypadku, gdy jedziemy na wakacje, jest to wygodna forma płatności, nie musimy nosić ze sobą dużej ilości gotówki (teraz zagrożona) ani przeciągać karty, aby zapłacić na miejscu. Po opłaceniu pełnej kwoty nasz weekend nad morzem znacznie się skróci. Wszyscy wiemy, że co tydzień musimy płacić dziesiątki płatności, co może zająć dużo czasu. Więc nie marnuj tego! Wykorzystaj swój wolny czas lub spotkaj się z przyjaciółmi w rodzinnej atmosferze. W końcu jesteśmy tu po to, by odpocząć, pobawić się i zrelaksować.

Share this Post