Weronika/ 11 marca, 2022/ Bez kategorii

Jarosławiec to coraz częstsze miejsce wypoczynku (nie tylko). Wpływają na to nie tylko atrakcje dla dzieci nad morzem, jakie oferuje miasto, ale także położenie. To kameralne rybackie miasteczko jest łatwo dostępne z każdego zakątka Polski.

Jarosławiec położony jest niemal idealnie pośrodku polskiego wybrzeża. Jest to cudowna lokalizacja do wypadu do hotelu nad morzem z Aquaparkiem dla dzieci. Miasto położone jest na skraju województwa zachodniopomorskiego, w powiecie Sławno, w gminie Postomino w północnej Polsce, na wybrzeżu Sławieńskiego. Wieś położona jest na malowniczej, piaszczystej plaży, a także posiada piękny brzeg klifowy porośnięty tajgą i nadmorską roślinnością wydmową. Pobliskie miejscowości to Sławno i Darłowo, oddalone o około 30 minut jazdy od Jarosławca, a nieco dalej położone są większe miasta, takie jak Koszalin i Słupsk.

Do Jarosławca można dojechać drogą krajową 203, jeśli jedziecie pociągiem, najbliższa stacja to Sławno, około 25 km od Jarosławca, ale wiele obiektów oferuje transfery ze Sławna dla gości – Takie usługi są niedrogie, a turyści mogą być pewni, że autobus czekać na nie w umówionym czasie. Zabierze ich bezpośrednio na piętro recepcji. Wokół Jarosławca jest wiele wsi i wsi, z których każda ma swój niepowtarzalny klimat i niepowtarzalne zabytki.

W pobliżu Jarosławca znajdują się również urokliwe, pokryte tatarakiem jeziora: Wicko i Kopań, będące celem wielu zapalonych wędkarzy. Z wód obu jezior złowiono niejeden imponujący okaz! Główna rzeka przepływa przez wschód od miasta

Uprzywilejowana lokalizacja Jarosławca, który zajmuje teren silnie wystający z linii brzegowej, wpływa na jakość wypoczynku w tym miejscu. Jarosławiec szczyci się wyjątkowo czystym powietrzem i bogactwem jodu – okolice Jarosławca przodują pod względem czystości powietrza w Polsce. Warto skorzystać z tego piękna przyrody w trakcie rodzinnych pobyt nad morzem, zwłaszcza jesienią.

Share this Post