Karolina/ 2 czerwca, 2023/ Bez kategorii

Temat wakacji krąży w powietrzu. Każdy myśli, jak zapewnić czas swoim pociechom. Bardzo łatwo jest zorganizować czas najmłodszym dzieciom. Hotele z animacjami dla dzieci w większości mają sale zabaw, małpi gaj, brodziki dla dzieci z piłeczkami itp. Niestety dobrze wiemy, że nastolatków trudno jest zadowolić. Już sam pomysł wyjazdu z rodzicami i młodszym rodzeństwem, jest obciachem. Zaczynają się wykręty od wspólnego wyjazdu, szukanie „dziury w całym”. Rodzic musi wzbić się pod niebiosa, aby wytrzymać falę buzujących hormonów, niezadowolenia i nienawiści do całego świata.  Wszystko jest nie tak, głupie, bez sensu. Każdy rodzic, który ma w domu nastolatka mierzy się z bezsilnością, gdy dziecko przechodzi jak cień po domu, ogranicza swoje wypowiedzi „tak”, „nie”, „ok”.

Najważniejsze jest nie poddawać się i próbować nawiązać kontakt ze swoją latoroślą. Rozmowa jest bardzo ważna. Dziecko musi wiedzieć, że o wszystkim może nam powiedzieć. Jego problemy są naszymi problemami i zawsze staniemy po jego stronie. Wsparcie jest najważniejsze. Metoda drobnych gestów jest bardzo istotna. Spróbuj rano przygotować  ciepłą herbatkę z karteczką „miłego dnia”,  przygotuj drugie śniadanie na stole, aby nasz „maluszek” nie zapomniał zabrać. Uczucie i miłość można okazywać na wiele sposobów, nawet najbardziej oporne dziecko zauważy te gesty, chociaż na podziękowanie nie zawsze mamy co liczyć. Rodzić musi wykazać się nie lada cierpliwością, czasem jest lepiej a czasem gorzej. Warto cały czas dążyć do rozmowy i wspólnie spędzanego czasu. Wybrać ofertę, która zadowoli całą rodzinę.  Dobrze jest włączyć dziecko w szukanie fajnego miejsca na wypoczynek:

– „Chcemy z tatą zabrać was  na krótki wypad, może poszukasz czegoś fajnego?”

-„ Wiesz mam problem. Nie za bardzo orientuję się na tych wszystkich stronach www, może pomożesz mi?  Znajdziemy fajne miejsce na wyjazd wakacyjny?”

– „ Gdzie chcesz spędzić czas?”

Nastolatek na pewno poczuje się doceniony, że bierze udział w wyborze miejsca.  Nie pojedzie może na obóz z kolegami, ale ma realny wpływ na spędzenie swojego czasu wolnego.  Młodzież w dzisiejszych czasach kieruje się tym co widzi  w social- mediach, Instagram, Facebook, Tik-Tok… Jeżeli resortom zależy na klientach muszą iść z duchem czasu i rozwijać swoje media społecznościowe, aby trafić do większego grona odbiorców. Internet rządzi i tam szukamy wszystkiego,  młodzi ludzie utożsamiają się ze światem wirtualnym. Chcą idealnie wyglądać i super wypoczywać. Miejsce musi nadawać się na zdjęcia i relacje  na Instagram czy Facebook. Jeżeli młodzieniec nie chce sam szukać hotelu, zawsze warto zapytać się, co chciałby robić, na co mamy zwrócić uwagę przy wyborze, co jest dla niego ważne. Dajemy dziecku odczuć, ze zależy nam na jego opinii i nią będziemy kierować się przy każdym wyborze, który ma na nasze dziecko wpływ.

Warto przy wyborze pensjonatu, hotelu zwrócić uwagę kilka elementów:

– Wyżywienie jest bardzo istotną rzeczą przy wyborze wypoczynku. Młodzi ludzie są często wybredni. Opcja All inclusive jest oczywiście najlepszym wyjściem. Jest to ogromny atut nawet jak dziecko zaśpi na śniadanie, nie musi długo czekać bo pod ręka w każdej chwili ma przekąski, ciepłe dania, lody, napoje.

Aquapark –  wszyscy kochają wodę, nawet Ci co nie umieją pływać. Fajnie jak na basenie są zjeżdżalnie większe i mniejsze. Nawet nasz naburmuszony nastolatek jak się  odwrócimy chętnie zjedzie i sprawi mu to frajdę, chociaż może nam nie przyznać, że super spędza czas.

– Sekcja rekreacyjno – sportowa.  Sala fitness , siłowania to już podstawa w każdym obiekcie. Fajnie jest zwrócić uwagę, czy są prowadzone zajęcia z instruktorem, który podpowie jak ćwiczyć. Dziewczyny na pewni chętnie nauczą się tańczyć  latino, lub wezmą udział w zajęciach Nordic Walking. Chłopcom z pewnością spodoba się bilard lub kręgielnia.

– Elementem istotnym, który może nie zawsze podoba się rodzicom, jest cyber zabawa. Sala z x -boxami z  grami multimedialnymi , maszyny VR, cymbergaj to lubią małe i duże dzieci. Pamiętajmy, że nasze pociechy też mają prawo do relaksu i fajnie spędzonego czasu. Przy odrobinie szczęścia pozna rówieśników i będzie zadowolony z pobytu

Przedstawiając swojemu nastolatkowi ile czasu spędziliście na poszukaniu odpowiedniego hotelu z Aquaparkiem i animacjami dla dzieci, który też przypadnie jemu do gustu, pokażecie, jak bardzo ważne są dla was jego potrzeby. Tak zachęcony nastolatek z pewnością ucieszy się na zaplanowany wyjazd.

Share this Post