Marta/ 6 lutego, 2019/ Bez kategorii

Lato to beztroski czas – odwiedzamy ciepłe kraje, spędzamy rodzinne wakacje nad morzem, jeździmy w góry. Przez ponad dwa miesiące towarzyszy nam słonce, które opala naszą skórę i dostarcza nam cennej witaminy D. Niestety, tak długie spotkanie ze słońcem ma także swoje negatywne skutki – zazwyczaj po wakacjach nasze włosy są suche i zniszczone z powodu popalenia słońcem.

Codziennie miliony kobiet wydają mnóstwo pieniędzy na to, aby ich włosy były odżywione i zdrowe. Szukamy najdroższych odżywek do włosów, szukamy wśród znanych marek i wybieramy tylko te z górnej półki, aby nasze włosy były piękne. A przecież najlepszym i najbardziej naturalnym sposobem na odżywienie włosów są maski, które zrobić samemu w domowym zaciszu! Po większość składników nie trzeba nawet ruszać się do sklepu, gdyż mamy je w swoich lodówkach i spiżarniach. Dziś rozmawiamy z kosmetologiem pracującym nad morzem, która proponuje nam maseczki domowej roboty.

Najprostszą, jednoskładnikową maseczką jest olejek kokosowy, który ma duże właściwości odżywcze. Taki oleje wystarczy jedynie podgrzać, a następnie nałożyć na całą długość włosa, począwszy od dokładnego wsmarowania w skórę głowy. Taką maseczkę zostawiamy na głowie przez całą noc – włosy można zawinąć w folię, aby nie pobrudzić pościeli. Olejek kokosowy zamyka łuskę włosa, co sprawia, że włosy są miękkie i błyszczące.

Kolejną, równie prostą w przygotowaniu maseczką jest tzw. maseczka majonezowa. Do jej przygotowania potrzebujemy dwóch żółtek oraz dwóch łyżek oliwy z oliwek. Połączone ze sobą składniki nakładamy na włosy, a następnie pozostawiamy na głowie przez godzinę. Regularnie stosowana maseczka majonezowa pomoże zregenerować i nawilżyć włosy, a także nadać im objętość.

Ostatnią propozycją jest domowa maseczka z 4 łyżek jogurtu naturalnego, soku z całej cytryny oraz łyżki miodu. Taką mieszankę smakujemy we włosy i pozostawiamy na 20. Jest to maseczka polecana do włosów matowych, a także dla osób zmagających się z łupieżem ze względu na doboczynne właściwości cytryny.

Odwiedzając SPA nad Bałtykiem zapytajcie kosmetologa o zabiegi wzmacniające i odżywiające włosy. Specjaliści zawsze służą dobrą radą i pomocą, a także pomogą w codziennej pielęgnacji włosów.

Share this Post