Marta/ 7 lutego, 2019/ Bez kategorii

Już za równy tydzień obchodzić będziemy walentynki – święto, na które wszyscy zakochani czekają cały rok. Co zrobić, aby był to wyjątkowy dzień? Nieważne, czy spędzicie walentynki nad morzem, czy będziecie tego wieczoru siedzieć w domu – sprawcie, aby był to wieczór wyjątkowy i niezapomniany dla drugiej połówki. Kierowniczka SPA która jest odpowiedzialna za SPA nad morzem, proponuje wszystkim zakochanym niespodziankę w postaci… romantycznego masażu! Dlaczego jest to świetny pomysł na rozpoczęcie walentynkowego wieczoru?

„Na co dzień jesteśmy ciągle narażeni na stres – w pracy, podczas obowiązków domowych, przy wychowywaniu dzieci. Romantyczny masaż pomoże odprężyć się naszej drugiej połówce w ten wyjątkowy wieczór i odsunąć na chwilę na bok wszystkie problemy i troski, aby przenieść się w romantyczny klimat, a także zbudować miłosny nastrój, poprawić relację z partnerem, a także czuć jego bliskość” – mówi nam masażystka. Podpowiadamy krok po kroku jak przygotować romantyczny masaż dla drugiej połówki tak, aby nasz wybranek serca wspominał go przez długie lata.

Po pierwsze, należy odpowiednio się przygotować – kilka dni wcześniej zaopatrzyć się w świece i olejki do masażu. Jeśli spędzacie np. walentynki nad Bałtykiem, spytajcie obsługi, gdzie można kupić w okolicy podgrzewacze i świece (nie należy mieszać ze sobą zapachów świec- musi być on ten sam, jeśli więc wybrałeś zapachowe podgrzewacze, niech świece nie mają już żadnego zapachu). Kup także wino, jeśli lubi je Twoja druga połówka. Zaopatrz się także w olejki do masażu – kieruj się preferencjami swojej Walentynki, np. porównując je do perfum, które używa. Jeśli lubi słodkie zapachy, patrz tylko na słodkie nuty zapachowe, jeśli natomiast woli świeże zapachy, unikaj przesłodzonych woni. Pamiętaj także, że zapach olejku nie może się gryźć z zapachem świec – muszą być w jednym klimacie i lekko do siebie zbliżone.

Po drugie, należy zadbać o odpowiedni nastrój. Pogaś wszelkie światła w pomieszczeniu i zasłoń wszystkie okna, pozostawiając w pokoju jedynie światło ze świec. Kolejny etap to muzyka – musi być spokojna, nie za głośna i wprowadzająca w odprężający nastrój. Muzyka jest niezbędnym czynnikiem budzącym romantyczny klimat. Na miejscu, w którym będzie odbywał się masaż, rozłóż podkłady higieniczne, a następnie ręczniki, których nie szkoda Ci ubrudzić – olejki, których używa się do masażu, pozostawiają tłuste plamy, których możesz później już nie doprać.

Ostatni etap to sam masaż – pamiętaj, że osoba mająca być masowana musi czuć się komfortowo i czysto. Jeśli masaż jest więc niespodzianką dla Twojej Walentynki i czeka na nią np. od razu po powrocie do pracy, przygotuj jej najpierw odprężającą kąpiel, dbając tak samo o nastrój w postaci świeci  płatków róż w łazience. Niech Twoja Walentynka zdejmie z siebie ubrania od pasa w górę, gdyż olejki do masażu poplamiły by jej odzież. Zanim zaczniesz masować wybranka serca, najpierw dobrze rozgrzej olejek do masażu w dłoniach, pocierając je o siebie – zimny olejek na plecach nie jest niczym przyjemnym dla naszego partnera. Wykonując amatorski masaż powinniśmy pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach – po pierwsze, omijajmy kręgosłup. Masaż służy rozluźnieniu mięśni – lepiej więc nie dotykać kręgosłupa, by nie zrobić naszej Walentynce krzywdy. Masuj więc ramiona, plecy i kark – powinieneś czuć jeśli któryś z mięśni jest szczególnie spięty, wówczas ugniataj go delikatnie palcami, co sprawi, że stanie się miękki i rozluźniony. Nie masuj jednego miejsca przez dłuższy czas – przechodź od jednej partii placów do drugiej. Postaraj się też, by masaż nie był monotonny – raz masuj plecy delikatnie, raz nieco mocniej. Jeśli zauważysz, że masaż jest dla Twojej drugiej połówki zbyt mocny, wówczas stań się delikatniejszy w tym, co robisz.

Masaż powinien trwać przez około godzinę. Po zakończonym seansie pozostaw swoją Walentynkę samą w pokoju przez kilka minut. Jest to ważny etap, który pomaga mięśniom odpocząć, a także zrelaksować się. Dopiero po chwili wybranek serca może się podnieść.

Taki masaż pozwoli wprowadzić Was w romantyczny klimat Walentynkowy, który może być zapowiedzią romantycznej kolacji lub seansu w kinie. Jeśli akurat spędzacie romantyczny weekend nad morzem możecie później udać się na odświeżający spacer nad morze. Niech zadziała Wasza wyobraźnia, a gwarantujemy, że te walentynki będą wyjątkowe i niezapomniane!

Za przepis na udany masaż romantyczny dziękujemy kierowniczce prowadzącej SPA nad Bałtykiem!

Share this Post